#rychloTIP: Jak na vlasy

Poslední dobou se mi v mailu množí dotazy týkající se péče o vlasy. A tak jsem vyhrabala starou fotku z letní koupačky, kde jsem měla vítr ve vlasech a o 15 kilo míň a pustila se do psaní.

Je těžké i zbytečné někomu doporučovat šampony, masky a kondicionéry. Každý má jinou pokožku hlavy, délku a kvalitu vlasů i odlišné každodenní beauty návyky. Ve finále je to však úplně fuk, protože alespoň mým vlasům je jedno, co na ně patlám.

Několik posledních let jsem si vlasy nechávala relativně pravidelně odbarvovat peroxidem. Ve chvílích, kdy jsem měla odrosty, se mi vlasy hrozně mastily a vypadaly jako počůraná sláma. Pak jsem však přestala mít čas na ježdění do Benešova ke své osvědčené kadeřnici, která mi patlala melíry u našich v kuchyni a přece jen si nechala barvu odrůstat.

A tak je tomu až do teď. Do půlky hlavy mám svou přirozenou a nijakou barvu, konce mám blond a spousta lidí mi chválí povedené ombré 😀 Protože můj kluk je ale na blondýny, tak se zase chystám ke kadeřnici na barvu. Pokud tedy máte někdo tip na pražskou kadeřnici, která je šikovná a nebere si za barvení miliony, tak sem s kontaktem! 🙂

Ale zpět k péči o vlasy. Narovinu říkám, že to podle mě není o výrobci ani ceně. Zkoušela jsem kadeřnické i drogérkové značky, od Kevina Murphyho, přes label.m a Kérastase až po Baleu z DM. A můžu vám říct, že hned několik šamponů za tisíce jsem někomu darovala, protože mi prostě nesedly. Naopak třeba obyčejná zelená Schauma je pro mě zázrak!

V 90% případů používám jen šampon, žádné kondicionéry ani masky a séra. A když už vážně cítím, že má vlasy vysušené, tak sáhnu po pečujícím balzámu, který je přibalený u barev L’Oréal Casting Creme Gloss. Nic lepšího totiž neexistuje 😀

A pokud se mi vlasy opravdu hodně mastí a cuchají, tak je to pro mě jasný signál, že musím ke kadeřnici. Nic totiž nedá dlouhý vlasům tolik jako péče profíka, který dokáže odhadnout ten správný střih.

Já osobně jsem byla naposledy v Toni & Guy v Dlouhé a odcházela jsem naprosto nadšená. Ze začátku jsem se cukala a nechtěla jsem dát cca 1200,- jen za střih. Pak jsem ale zjistila, že právě v tomhle kadeřnictví běží asi každé úterý akce Cheap and Chic. Funguje to tak, že když se objednáte na úterý a řeknete při objednávání heslo Cheap and Chic, tak dostanete slevu. Nemůžete si sice vybrat kadeřníka, ale to mi bylo docela dost jedno. Za cca 800,- jsem ze salonu odcházela jako nová! Takže pokud se chcete nechat trošku rozmazlit, dát si při stříhání kafe a užít si božskou masáž hlavy, tak zajděte právě sem 🙂

P.S. Kromě suchého šamponu nepoužívám ani žádné stylingové prostředky. O to víc však používám právě ten suchý šampon 😀 Člověk, který ho vymyslel, by si zasloužil Nobelovku!

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *