10 věcí, které je fajn udělat hned po potvrzení těhotenství

Většinu holek, které jsou těhotné poprvé, strhne vlna stresu a nadšení. A přesně proto často včas nezareagují na rady a tipy zkušenějších žen, které jim hustí do hlavy, co všechno je načase udělat. Já jsem naštěstí měla 100x denně na drátě svojí mamku, která mi nedala nejmenší prostor pro jakékoliv zaváhání 😀

A i když jsem na ní byla před pár týdny neskutečně protivná, tak teď jsem jí nejvíc vděčná! Díky ní mi totiž nic důležitého neuniklo. Pokud ale patříte mezi tvrdohlavé jedince, kteří si ani tu sebelépe myšlenou radu nevezmou k srdci, nebo nemáte v okolí nikoho, kdo by vám poradil, tak si přečtěte desatero věcí, na které je podle mě dobré na začátku těhotenství myslet.

 1. Zjistěte si, jaké vyšetření provádí přímo váš gynekolog. Není nic otravnějšího než běhat se žádankami po dalších ordinacích.
 2. Mrkněte se na web své zdravotní pojišťovny a vyhledejte si, co všechno vám proplatí. Já díky tomu měla například screening v prvním trimestru zdarma.
 3. Objednejte se k zubaři!
 4. Promyslete si, komu tuto novinku chcete sdělit ještě před koncem třetího měsíce.
 5. Zeptejte se odborníka, jaký druh pohybu je pro vás nejvhodnější. Existuje totiž několik věcí, které by mohly prcka ohrozit. Určitě ale se sportem pokračujte. Budete se díky tomu cítit mnohem lépe.
 6. Upravte svůj jídelníček.
 7. Začněte přemýšlet o tom, kde chcete rodit. Pokud totiž dojdete k tomu, že toužíte například po pražském Podolí, musíte se zaregistrovat už ve 14. týdnu. A čas fakt rychle letí.
 8. Nechte partnera, aby vás obskakoval. Čím dřív si na to zvykne, tím líp! 😀
 9. Mrkněte se do kalendáře na jména a své předběžné favority co nejdřív nahlašte kamarádkám. Zabráníte tak hádkám o tom, kdo z vás bude mít Emmu nebo Lauru 🙂
 10. Dejte si do kabelky blicí pytlík.

Mohlo by se vám také líbit:

4 komentáře

 1. Ano! Pytlík!!! ;)) A ještě bych přidala: 11. nikomu neříkejte předpokládaný termín porodu, až začnete přenášet, nebude vás nikdo stresovat otázkami typu „ty jsi ještě 2v1??“ a 12. začnete se zajímat o to,jak se v jakých porodnicích rodí (přirozeně), budete se míň obávat a víc si věřit 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *