5 batolecích nezbytností pro pohodovou dovolenou na horách

Silvestr na horách, to je tradice, které se nikdy nevzdáme. Místo, kam letos pojedeme snad už po sedmé v řadě, nadevše milujeme. Je to naše další doma. Možná právě proto jsme to dali i vloni, kdy bylo Sebastiánovi ani ne pět měsíců.

O tom se můžete dočíst něco málo tady | Sebastián: 4 měsíce aneb Období plné premiér 🙂

Ale zpět k věci. Začátkem příspěvku jsem chtěla naznačit, že první zimní dovolená s miminkem byla výzva, ale jelikož jsme se vydali do míst, která známe a kde máme kamarády, tak to dopadlo přes veškeré obavy skvěle. A letos to bude ještě lepší. Jsem o tom stoprocentně přesvědčená. Koulování, svařák, bobování, túry v zasněžené krajině. Aaaach 🙂

Jedna velká výzva mě však tak jako tak čeká. Nákupy a balení. V hlavě mám utkvělou představu o tom, jak se budeme všichni společně válet ve sněhu a bude nám krásně, ale pro hladký průběh celého týdne a pro nohy i zadky v suchu budeme potřebovat hned několik spolehlivých pomocníků. Některé jsme si už pořídili, jiní jsou v jednání…

Kočárek do terénu

Bez pochyby už všichni víte, že do našeho Zera jsem zamilovaná až po uši. Na horách si však chci užít takový krátký nezávazný flirt s kočárkem do terénu. Já, ani dobrá duše, která ho vlastní, a která mi ho snad i půjčí, jsme ho ještě ve sněhu nezkoušeli, ale určitě s ním pochodím víc, než s kompaktním a lehkým městským kočárkem.

Boby

Ano, jezdíme na hory. Ano, bydlíme kousek od sjezdovky. Ne, nelyžujeme. Naším krkonošským sportem č. 1 je bobování. A proto potřebuje poctivou výbavu i prcek. Někdo jezdí od roku na snowboardu, jiní holt budou umět triky na pekáči.

Úplně nejvíc se mi líbí klasické dřevěné sáňky. Ty by se nám ale rozhodně nevešly do auta a na místě bychom jen těžko sehnaly tak krásné, jak si představuju, navíc za rozumnou cenu. Proto jsem našla další variantu. Sice nejde o žádnou krásu, vypadá to však pohodlně, relativně bezpečně a navíc se vyrábí k barvě ladící k prckově kombinéze. No nekup to!

Pochybuji, že mají i boby nějakou značku, ty moje vytipované se však dají pořídit cca za 500 Kč téměř v každém kamenném obchodě i e-shopu se sportovním vybavením. Jen nevím, jestli šířka 38 cm znamená, že se do nich vejde i můj zadek 😀

Zábava na dlouhé zimní večery

Jak se tak rozhlížím po obýváku, tak u nás aktuálně vedou samé neskladné hračky. Ve skrytu duše však stále doufám, že se to do Vánoc ještě změní. Tatru ani popeláře prostě nevezu!

Určitě však budu balit spoustu knížek, flashku s oblíbenými pohádkami, dřevěné zvířecí pexeso,  skládací dřevěnou věžhračky Djeco, náčiní na písek, abychom mohli stavět ze sněhu, i malá robotická zvířátka, která Sebastián najde pod stromečkem. Co víc, to je ve hvězdách. Máte nějaké tipy?

Odolná obuv

V tomto bodě ještě lehce tápu. Zatím jsem pořídila jen jedny zimní baby boty z přírodní kůže s úpravou na snížení propustnosti vody. Jen si říkám, jestli by do sněhu a břečky nebyly přece jen lepší nějaké vyteplené holinky? Poradí mi tu nějaká zkušenější matka? Co nosí na nohou mini horalové? 🙂

Nepromokavé outfity

Možná si vzpomínáte, jak jsem nedávno dělala na Instagramu anketu, zda raději oteplováky a bundu nebo kombinézu. Tak už mám jasno. Vyhrála to kombinéza. Měla jsem na ni však tolik požadavků, že nebylo zrovna lehké najít takový kousek, který by je všechny splňoval. Ale podařilo se. Favoritem se stala kombinéza od značky LEGO Wear. Je hezká, veselá, má reflexní prvky, na nohavicích má popruhy zabraňující vykasání, snadno se obléká, neprofoukne, nepromokne (vodní sloupec 10.000 mm), má chytrý systém na přichycení rukavic a navíc je podšitá příjemným fleecem.

Už se nemůžu dočkat, až do ní prcka zachumlám. A tak trochu si myslím, že téhle značce budeme věrní ještě dlouhá léta. Kromě kombinéz a dalšího zimního oblečení totiž LEGO Wear vyrábí také spousty dalších dětských kousků. A to až do velikosti 152. Některé z nich, např. lyžařské kalhoty, jsou navíc rostoucí. Jejich délka se dá nastavit pomocí speciálních druků. Dětem tak vydrží několik sezon.

No a mimo to jde samozřejmě z převážné většiny o oblečení s LEGO tématikou, nebo alespoň s logem LEGO, což by všem rodičům mohlo to věčné převlékání dětí značně usnadnit! Nebo vaše děti snad LEGO nemilují? 🙂

P.S. Omrknout i nakoupit můžete na outdoorbaby.cz 🙂

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Tuto zimu nás čeká s batoletem horská premiéra a o těch botách dumám taky. Mám pro malého goretexové Primigi, ale stále přemýšlím, zda budou na celodenní brouzdání ve sněhu stačit. Ty zateplené holinky vlastně vůbec nejsou špatný nápad.

    My určitě bereme jak kombinézy, tak běžné zimní oblečení a hračky a knížky budou naprostá nezbytnost, abychom se večer na pokoji zabavili 🙂 Doporučuji tyto knížky s posuvnými prvky pro děti od 1 roku. Skvěle se s nimi zabaví na dlouhé desítky minut – http://mama.veruce.cz/svojtkovina-objevujeme-svet/ a je to částečně knížka, částečně hračka. Jinak to bude oříšek, co z oblíbených hraček vzít, ať to nezabírá celou krosnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *