Cheeky Chompers v akci: Testování nových kousátek

Zuby, téma, které děsí snad každou mámu. Začne to bojem při jejich prořezávání. Řev, slintání, ruce v puse, probdělé noci. Následuje teror při jejich čištění, složitý výběr kartáčku, který by mohl děti k péči o chrup navnadit a hádky o pálivou a nepálivou pastu. Tím to však nekončí. Pak totiž přijdou scény spojené s trháním mléčných zubů. Technik je spousta – tenisák na šňůře, zub přivázaný ke klice, kleště nebo klasické škubání pomocí kapesníku. Au, au, živě si to vybavuji . To však pořád ještě není závěr akce zuby. Ve spoustě případů je třeba řešit rovnátka, trhání osmiček, bělení, tisíce za plomby a ve finále i protézy. Prostě never ending story!

My jsme ale teprve ve fázi číslo jedna. Dva spodní zuby už Sebastián má, zbytek nás ale teprve čeká, proto jsem vděčná za všechny vychytávky, které nám tento boj alespoň trochu usnadní. Osvědčila se nám chladivá kousátka, gumové mini kartáčky, žirafa Sophie i tenké nohy různých plyšáků. Každá z těchto věcí ale Sebíka přestane docela rychle bavit, proto hledáme další a další věci, které by jeho bolavé dásně hodily do klidu.

Nedávno nám přišla zásilka od Cheeky Chompers, ve které bylo kousátko ve tvaru hrocha a také absolutní novinka na českém trhu – slintáček s kousátkem. Hroch měl úspěch okamžitě! Na rozdíl od Sophie má z předních nohou udělané šikovné úchytky, takže se dá velmi snadno chytit do obou rukou a pak už jen stačí nacpat nohu nebo hlavu do pusy.  Navíc má k jedné pacce přidělané praktické poutko na suchý zip. To jsou však asi jediné rozdíly. Jinak se se Sophie shodují v materiálu, ve zvuku pískání i v doporučené péči, tedy otírání vlhkým hadříkem.

42988

Co se slintáčku s kousátkem týče, tak ten jsem nejdříve ocenila pouze já, a to z toho důvodu, že je třívrstvý a savý, proto ho není nutné po dvaceti minutách nepřetržitého slintání vyměňovat. Navíc je oboustranný, takže pokud se ušpiní, není nic ztraceno 🙂

Sebík kouzlo této praktické věci objevil až se zpožděním, ale nakonec ho to chytlo. Ne asi tolik jako hroch, ale když přijde krizová situace, třeba v autě nebo v kočárku, tak moc dobře ví, že minimálně jedno kousátko, které mu máma nezakazuje, má u sebe 🙂

20170421_113108-01

Slintáčky se na webu Cheeky Chompers prodávají v mnoha barevných provedeních. Já osobně miluju holčičí motivy, hlavně ty květinové, ale chtě nechtě jsem pro Sebíka musela vybrat něco mužnějšího, takže my máte doma námořnickou variantu – tmavě modrou barvu v kombinaci s červenobílým proužkem.

 

Mohlo by se vám také líbit:

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *