#zalepsija: Cvičení pro těhotné

Jen z toho názvu mám vyrážku. I když samozřejmě chápu, že nějak se to pojmenovávat musí. A teď už rozumím i tomu, proč je potřeba nějakou podobnou aktivitu provozovat.

Už teď, v 16. týdnu, se zadýchávám po pár minutách chůze. Moje docela dobrá kondička i svaly odešly na dobro. Vyběhnutí eskalátorů je moje noční můra a koupelnu musím mýt na dvě etapy, protože po vydrhnutí půlky vany mě bolí ruce. A s tím je potřeba něco udělat, jinak malou nebo malého už ve dvou měsících neunesu a v létě se ani nesvléknu do plavek, protože můj zadek bude vypadat jako almara.

Proto jsem rozhodila sítě a začala hledat místa v okolí práce nebo domova, kam bych si alespoň jednou týdně zašla zacvičit. Rozhodla jsem se pro skupinové lekce, protože mám pocit, že v období těhotenství potřebuju ohledně cvičení poradit. Okolo 10. týdne, když jsem ještě měla členství do fitka, jsem byla párkrát cvičit sama a často mi potom nebylo dobře. Proto budu raději pod dohledem odborníka, který mi řekne, které cviky jsou vhodné a které ne.

Po prostudování několika webovek jsem se rozhodla pro Elixír studio, kde mají každý všední den buď lekci pilates nebo jógy pro těhotné. Navíc nedávno zprovoznili super jednoduchý a přehledný online rezervační systém, což je úplně super. Stačí pár kliknutí a hned jste na lekci očekávány.

Pevně věřím, že se na alespoň na jednu hodinu dokopu už tento týden. Potřebuju to totiž jako sůl! Ještě v prvních týdnech těhotenství sneslo moje tělo dost náročné tréninky a dneska mám pocit, že se snad rozpadnu. Tak mi držte palce! A těšte se na report z lekce! 🙂 Pokud tu nebude do týdne, tak jsem fakt ostuda…

Sportu zdar!

P.S. Už při natáčení videí Fit s Benem Cristovao byla chudinka Fazole v břiše 😀

xx ss

Mohlo by se vám také líbit:

3 komentáře

    1. To jsem jedině ráda 🙂 Hned jak bude chvilka času tak se vrhám na tvůj blog! Vypadá moc dobře 🙂 A děkuju za recept i článek o cvičení 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *