Dilema: Látkové nebo jednorázové?

Naivně jsem si myslela, že se k debatám o plenkách dostanu až týden před porodem. Moje uvědomělé kamarádky mě však vyvedly z omylu a taktně mi naznačily, že je na čase začít o tom minimálně přemýšlet.

V prvních chvílích jsem si říkala, že přece není o čem! Koupíme jednorázové plenky a je to. O tom, že trendem jsou momentálně pleny látkové, jsem neměla ani tušení. Vlastně jsem ani nevěděla, jak takový systém funguje. Představovala jsem si klasickou látkovou plenu na utírání slin omotanou kolem dítěte a sepnutou spínacím špendlíkem!! 😀

O to víc mě zaskočilo, že jde o promakaný systém látkových kalhotek a vkládacích plen. A ty kalhotky jsou navíc hrozně hezké! Nic se ale bohužel nemění na tom, že se vkládací plenky musí prát. A to u mě neprojde. Praní, sušení i věšení mě totiž otravuje minimálně stejně jako vyndavání nádobí z myčky.

_vyrp11_905143

Navíc se s Fazolí chystáme být dost aktivní a obrážet různé kavárny, takže jednorázové plenky u nás vyhrály. Z velké části i kvůli naší pohodlnosti. Tím ale určitě nechci říct, že je nějaký problém vyměnit v kavárně plenu látkovou! Věřím, že to jde hezky a snadno. Ale mě se to prostě tak nějak nezdá.

Pokud vás ale látkové pleny zaujaly a chtěli byste se o nich dozvědět víc, rozhodně neváhejte. Pomoct a poradit vám může tzv. látková poradkyně, která vám řekne všechny možnosti, nechá vás si plenky osahat a na závěr s vámi vybere ty, které vám i vašemu miminku budou nejvíce vyhovovat.

Ale zpět k našemu favoritu, jednorázovým plenkám. I v těch je totiž třeba se zorientovat. Existují bio plenky, levnější no name plenky a samozřejmě všem známe Pampersky.

A právě pro plenky značky Pampers jsem se rozhodla i já. Jako první budeme s miminkem zkoušet novinku, kterou výrobce nazývá Pampers Premium Care with 5 Star Skin Protection. Podle informací, které se ke mně dostaly, by mělo jít o nejměkčí plenky na trhu. A z toho mám radost, protože pokud bude náš prcek stejně náchylný na pohodlí jako já, tak by se v ničem šrábajícím a škrtícím necítil dobře.

Pampers_Premium_Care_0

Jaké plenky používáte nebo se chystáte používat vy? Za každou zkušenost i názor platím zlatem! 🙂

S láskou,

K.

 

Mohlo by se vám také líbit:

2 komentáře

  1. Tak já nakoupila sadu látkovek,že budu jako látkovat. Po porodu mi moje porodní asistentka poradila „udělejte si to na začátku co nejjednodušší“. A tak se stalo a nakoupili jsme pampersky. Už u nich zůstalo 🙂 Jsou ale chvíle, kdy jsem za látkovky ráda – to když zapomenem včas koupit další balení jednorázovek 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *