#hračky: 8 věcí, které u nás mají úspěch

Sebastián je hračička. Pokud ho něco vážně baví, tak vydrží klidně půl hodiny sedět a ani nedutat. A ač má oproti jiným dětem dost omezený výběr (hračky kupuji jen sporadicky, takže musí vystačit s tím, co od někoho dostane), dokázal si v té jedné malé krabici vybrat své favority.

Knížka MiniPEDIE Farma je plná hezkých obrázků zvířat a pohyblivých stránek, které prcek postupně objevuje. Pro nás rodiče je to navíc super návod na napodobování zvuků zvířat. To, jak dělá „nosorožník“ tam velký kluk sice nenašel, ale alespoň si už neplete ovci s kozou a osla s koněm! Dost to oceňují i prarodiče, kteří mají v citoslovcích docela slušný hokej.

Edice MiniPedie je plná mnoha dalších knížek, hned dneska jdu pro Objevujeme svět! | Tělo, kterou jsem včera okoukla, ale koupit jí jdu až dneska. Zjistila jsem totiž, že u nás v Edenu u Dobrovského mají každý čtvrtek večer Happy Hours – 15% slevu na vše. A to se při dnešních cenách knížek docela vyplatí…

3912

Odněkud k nám zabloudilo úplně obyčejné švihadlo. Sebík ho objevil a jakoby nic ho přemístil do krabice s hračkami. Kdykolik si ho všimne, tak je na dobrých 20 minut pokoj. Zamotává ho, kouše rukojeti nebo ho tahá za sebou. No prostě sranda jako blázen!

ImgW

U babičky pod vánočním stromečkem čekala krabice plná kostek. Měla jsem pocit, že je na ní ještě dost času, ale když si mrňous poprvé sedl, tak jsem mu ji zkusila nabídnout. Od té doby jsou nerozluční parťáci. Krabice sice vypadá o poznání hůř než na obrázku, je potrhaná a ožužlaná, ale i tak splňuje účel. Sebastián milujeme zvuk chrastících kostek, jejich vynadávání, uklízení i stavění. Mimo to si rve všechny kostky do pusy, leze po bytě, huhňá a má z toho téměř druhé Vánoce.

13734

Nevím, jestli to mám přiznat, nerada bych, aby mrňous vypadal jako blázen. Ale tak že jste to vy. Prcek zbožňuje 2 věci – osahávání nových neznámých materiálů a kolečka. A díky té druhé úchylce u nás vedou všechny hračky, které mají velká kola – tedy i tohle auto, které navíc vydává dost reálné zvuky a skvěle padne i do malé dětské ruky.

24930-69453

Tuhle hračku jsem koupila v IKEA tak nějak do foroty – na později. Ona si však Sebastiána získala okamžitě. Byla to láska na první pohled. A ač ještě nedokáže věž sám postavit, s radostí z ní kolečka sundává. A my věž stále dokola stavíme. Aby to bylo aspoň k něčemu dobré, říkáme přitom barvy a snažíme se Sebíka naučit, jak na to. Občas to nemotorně zkouší, ale protože má ještě obě ruce levé, tak mu to nejde. V tu chvíli to vzdá, nacpe si tu oranžovou měkkou tyčku do pusy a vesele si ulevuje od bolesti dásní!

mula-pyramida-z-krouzku-ruzne-barvy__0341687_PE547785_S4

Popeláři – sranda, která zabírá půl obýváku. Ale s tím se budu muset smířit, je to prostě typicky mužská záležitost, do které máma nemá co mluvit. Navíc má tohle mega auto spoustu vymožeností, které zaručují, že bude Sebastiána bavit dlouhé měsíce, možná i roky.

 

537201

Knížka s piánem. Hlavní atrakce naší domácnosti. Každá návštěva jako první usedá právě k této hračce a snaží se dokázat, že dokáže zahrát cokoliv, co Sebíkovi na očích vidí. Nejlépe ale hraje samozřejmě sám prcek, ať už rukou, koleny nebo zadkem, vždycky mu to vykouzlí usměv na tváři.


large

Tak a pozor. Tohle je třešnička na dortu. Dárek z ciziny, který se nám celé dny koulí po bytě, hraje a bliká. Ideální věc pro lezoucí děti. Často totiž mění směr, díky čemuž mimina tak brzy neomrzí!
VTech-Crawl-and-Learn-Bright-Lights-Ball-Banner

A s čím si hrajou vaše mláďata? Předem děkuji za tipy v komentářích pro mě i pro další maminky!

Mohlo by se vám také líbit:

2 komentáře

  1. Jé, 3 věci ze seznamu se nám doma válí také 🙂 Kostky jsou jistota i do dalších měsíců, totéž knížky a věž. Po popelářích jsem pokukovala také, ale už máme doma velkou Tatru 148, takže další obří auto už by vážně nebylo kam dát 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *