Hračky pro nejmenší aneb Tušíte, jak mimina vnímají barvy?

Pomalu se chýlíme do finále, v kalendáři mi bliká 34+1, v ložnici stojí postýlka a nová komoda je plná voňavých a nažehlených oblečků i plen. No a já musím chtě nechtě přiznat, že začínám být lehce nervózní a pomalu, ale jistě, se snažím dotáhnout všechny věci, které jsem do teď odkládala nebo mi jednoduše přišly zbytečné a předčasné.

A s tím je spojen i nákup různých plyšových nesmyslů na kočárek, nad postýlku,…

Jelikož jsem vážně magor a snažím se obloukem vyhýbat pořizování věcí, které dostatečně nevyužiju nebo se bez nich obejdu (např. kojící polštář), tak jsem se rozhodla nejprve zjistit, jak na tom vlastně ti úplně nejmenší jsou s vnímání okolí a se zrakem.

A výsledek pátrání mě docela překvapil!

S lehkým zklamáním jsem hned po přečtení prvních pár řádků jedné britské studie zavrhla nákup všech elegantních šedých, bílých a béžových chrastítek, hrazdiček a kolotočů. Stejně tak ještě nějaký ten pátek nebudeme kupovat hračky v pastelových odstínech. Úplná mimina totiž z těchto barev nemají absolutně žádný požitek.

Jasným favoritem je prý pro nejmenší děti červená a oranžová barva, kterou znají z mámina břicha. V závěsu za těmito dvěma barvami je pak zelená a žlutá. S modrou barvou je podle odborníků dobré pár měsíců počkat. Jde totiž o tzv. krátkovlnnou barvu, k jejíž vnímání jsou potřeba S-čípky na sítnici oka, které se vyvíjí jako úplně poslední.

A teď babo raď! Pokud by někdo z vás měl tip na hezké hračky nebo kolotoče, které splňují všechna tahle barevná kritéria, budu moc ráda, když mi napíšete třeba do komentáře 🙂

Já zatím pokukuju po kolotočích na www.muzpony.cz, kde mě však lehce odrazují strojově a kostrbatě přeložené popisky jednotlivých výrobků. Těžko říct, jaká může být kvalita věcí v e-shopu, kde nedají dohromady kloudnou větu. Ale třeba jim křivdím a jde jen o nějaký omyl.

Moc se mi líbí i věci od Done by Deer na www.mayali.cz, které sice nejsou červené, ale kontrast černobílé a závan oranžové by taky mohl fungovat…

Nic dalšího jsem zatím neobjevila. Ale věřím, že za těch zbývajících 6 týdnů mě ještě něco cvrnkne do nosu 🙂

Foto: www.muzpony.cz & FB Done by Deer CZ&SK

 

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

  1. Ja tohle vsechno vedela a presto jsem nakoupila veci ve svetlych barvach. Myslim, ze kolotoc je celkove na nic. Az teprve ted ve 4 mesicich ho sem tam zajima. Mam Mamas and Papas sedo-bezovy:)Ze zacatku si mimino stejne s nicim nevyhraje. Jen ji a spi a pozdeji uz vidi, takze podle me je to jedno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *