Karolína o Karolíně | Jak nebýt matka fanatik ani flegmatik + pozvánka na CirKUK!

Dneska jsem na internetu natrefila na příspěvek na téma 12 fází rodiče na mateřské dovolené, který toto období líčí jako jednu velkou katastrofu. Všichni ho velebili a sdíleli, ale já mu stále nemůžu přijít na kloub…

Samozřejmě jde částečně o nadsázku, ale kdybych sama dítě neměla, evokovaly by ve mě stále se opakující fráze jako „chce se mi spát”, „partner je debil”, „to nedám” a „nuda” pocit, že mateřská je něco, co si s radostí nechám ujít. A proto se ptám: „Je opravdu nutné spojovat mateřskou a rodičovskou pouze s pocity únavy, partnerskými neshodami a těžkou řeholí? Proč se normální mámy stydí mluvit o tom, že je to sice čas od času dřina, ale i tak jde o zatím nejlepší chvíle v životě? Proč je tak těžké vylíčit to objektivně?

A neberte si to prosím osobně! Já jsem přesně jednou z matek, která se raději desetkrát ujišťuje o tom, že svými řečmi o dítěti, plenách a příkrmech nikoho neotravuje. Mám pocit, že když někomu budu vyprávět, jak mi čas od času tečou slzy dojetím, když vidím, jak Sebastián běží naproti tátovi nebo prarodičům, budu za tu s prominutím krávu, která dává okolí najevo, že rodičovství je boží a kdo k tomu ještě nedospěl, měl by si pospíšit, protože o moc přichází.

A tak se občas přistihnu, jak nevědomky vyprávím hlavně o těch negativních věcech. Procházky vybarvím jako čas, kdy se mi vlastně smutno, protože si s ročním dítětem jen těžko popovídám, deštivé dny doma jako chvíle, kdy bloumám od ničeho k ničemu a výlety jako hektické akce, při kterých se člověk ani v klidu nenají a nenapije.

Kde je teda ta hranice? Jak řešit děti, aniž by člověk působil jako rodičovský fanatik, nebo naopak flegmatik, se kterým nehnou první narozeniny ani první krůčky? A jak se o mateřství bavit s lidmi, u kterých to aktuálně není téma no. 1, a nebýt za blbce?

Odpovědi na tyhle otázky budu asi ještě hledat minimálně po dobu rodičovské dovolené s dalším dítětem, ale co vám můžu už teď prozradit je tip na akci, kde se rodičovská přetvářka nenosí a kde budete jako rodiče mezi svými. Jde totiž o festival pro děti od 10 měsíců do 3 let, což znamená, že tady všichni přítomní pár slz štěstí a fanatické tleskání spojené s přehnanými slovy chvály určeným právě dětem snesou.

A o co že tedy jde? Akce se jmenuje CirKUK! v Cirqueonu a bude se konat od 18. do 19. září v pražských Nuslích. Víc však nevím, chci se nechat překvapit. Ráda tam však kohokoliv z vás potkám. My se Sebíkem jdeme na pondělní workshop Bleší cirkus (od 14:00), tak třeba se potkáme!

Vstupenku na celý den (bez workshopů) je možné zakoupit na místě: 100 Kč (dítě), 50 Kč (dospělý) a workshopy, jejichž rozvrh najdete zde, stojí 200 Kč (dospělý+ dítě).

KBlog_pozvánka_CirKUK

Mohlo by se vám také líbit:

4 komentáře

  1. Ono záleží na hodně faktorech. Když pominu povahu dítěte, tak je velký rozdíl v tom, jestli jsi od rána do večera sama s prckem a přítel se ti vrátí domů z práce třeba až v sedm a jsi v podstatě na vše sama, nebo máš neustále k dispozici babičky a máš čas na nějaké své aktivity a společenský život.

  2. S prominutím budu taky za krávu , mě vše dojima ,od prvního úsměvu po první krůčky a spoustu dalších krásných věcí co prcek dělá . Rozbuli mě i to když při pokusech o krůčky spadne na prdel a začne se děsně smát on má z toho srandu a já infarktové stavy . Já mám v okolí maminky který mi říkají „přece se z toho nepos… že zvatla atd. Já své dítě miluju a vůbec se za to nestydím … Samozřejmě se priznam že občas je to fuška že z toho padám na hubu ale všechny tyto pocity mi vynahrazuje krásný a jiskřivý šestizuby(teda zatim) úsměv prcka .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *