Pekárna Praktika & Cardamom

V dnešní době se, speciálně v Praze, otevírá tolik zajímavých krámků, restaurací a kaváren, že je velmi těžké být IN a navštívit je všechny. Není ale vůbec od věci sestavit si (alespoň pomyslný) seznam míst, které podle prvních zpráv a informací za okouknutí vážně stojí.

Ve sledování (hlavně gastronomických) novinek je přeborník moje mamka. Proto jsem dneska, když mi zavolala, jestli s ní nechci zajít pro chleba do pekárny Praktika, ani chvilku neváhala. Vyrazily jsme společně směr I. P. Pavlova a procházkou jsme popošly kousek směr Nusle. Už když jsme procházely okolo obchodu Moleskine nás praštila do nosu krásná vůně chleba. To, jak to vonělo přímo v pekárně, se nedá vůbec popsat, to si musíte očuchat sami!

Mile nás překvapil i interiér, kde se můžete v klidu posadit na školní židle a dát si KAFE A CHLEBA, jak hlásá už cedule u vstupu. My si objednaly dvě fantastická cappuccina, i když samozřejmě víme, že se tohle italské kafe má pít jen ráno 🙂

IMG_20160314_145756

Sladkému jsme tentokrát odolaly, ale příště tam jeden croissant s madlema pošlu, vypadal totiž skvěle. Při odchodu jsme si u velkého sympaťáka za pultem poručily dvě kukuřičné bulky a pšenično-pohankový chleba. To jaké pečivo bylo, vám dám brzo vědět, pokud budete chtít. Věřím ale, že to bude super!

20160314_171103

V Zápisníku pana Cuketky se, v případě zájmu, o chlebu z tohoto fresh podniku dočtete více. Já nic o stylu pečení, kvásku, mouce mleté na kameni ani kynutí nevím, tak nebudu dělat chytrolína 🙂 Ale můžu vám říct, že to všechno vypadalo fakt lákavě a už se nemůžu dočkat, až ty bulky večer ochutnám.

Cestou domů, s chlebem v kabelkách, jsme narazily na ještě jeden zajímavý obchod. Je také v Bělehradské ulici, jmenuje se Cardamom a line se z něj minimálně stejně krásná vůně jako z pekárny. Je totiž plný čajů, koření a stáčených octů a olejů! Stačí si vybrat lahvičku, druh oleje a ochotná slečna vám ho během vteřinky natočí. Já jsem tentokrát odolala, musím totiž zjistit, na co bych který olej použila, ale přístě už s prázdnou neodejdu, to je jasný!

20160314_152608

Pokud máte i vy tipy na zajímavá místa, tak sem s nimi! Budu moc ráda, když mi rozšíříte obzory 🙂

Pusu,

K.

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *