Plánování SVATBY krok po kroku aneb Jak jsme na tom 6 měsíců před dnem D?

Svatební přípravy jsou v plném proudu. Ráda bych řekla, že je neprovázely žádné pochyby ani únikové plány, ale není to tak. Ne, že bychom měli v plánu utíkat od oltáře, ale po schůzce v místě svatby a po první kalkulaci ceny jsme jen valily bulvy. Přemýšleli jsme, jaká by za to byla dovolená, kuchyňská linka nebo třeba malá svatba jen v osmi lidech v cizině. Nakonec ale přece jen zvítězila vidina párty na vsi pod širým nebem s celou rodinou a s kamarády.

Je rozhodnuto, jdeme do toho. Nebo spíš já jdu do toho. Kluk má na všechno spoustu času. Vždyť je to až za půl roku, bože!

Ale pojďme pěkně od začátku. Když po zásnubách padl verdikt, že chceme svatbu v létě 2018, nedalo mi to a začala jsem jednat. Ze svatebního businessu nějakou tu zkušenost mám a vím, že ta nejlepší místa, nejlepší termíny i nejlepší lidi, zajišťující svatební služby, mají plné diáře klidně rok dopředu.

O tom, jak by měla svatba vypadat, jsme měli jasno docela rychle. Samota, statek, louky, lesy. Je to teď velký hit. Proto jsem neváhala, sedla k počítači a začala pátrat. Nijak moc jsem to s klukem nekonzultovala, jednoduše jsem na všechny statky, farmy i malé zámečky rozeslala univerzální mail s prosbou o sdělení volných letních termínů a předběžnou kalkulaci pro určitý počet lidí.

A bum! Někdo vůbec nereagoval, jiní měli od května do září plno a z dalších míst mi přišla taková cena, že jsem málem spadla ze židle. 😀 Ke konci dne jsme natrefila na snad poslední místo podle našich představ v celé střední Evropě. Na maily už jsem neměla trpělivost, tak jsem zvedla telefon, nevědomky vyrušila tamní svatební koordinátorku z dovolené a předběžně si rezervovala úplně poslední letní termín. Uff.

Kdo mohl tušit, že v ten termín nefunguje matrika, pod kterou „naše“ místo spadá?! No nic, nebudeme se nervovat, nějak se to vyřeší. Stále na tom makáme, ale kdyby to náhodou nevyšlo, máme plán B. Aleluja!

Pokud bych vám však tvrdila, že bylo v době, kdy plán B ještě neexistoval, vše zalité sluncem, lhala bych. Neusínalo se mi úplně dobře. Kluk by dokonce možná řekl, že jsem byla naprosto nesnesitelná. Bála jsem se zaplatit zálohu za pronájem statku, nechtěla jsem si dokonce ani zkoušet svatební šaty.

Ale to už je pryč. Svatební přípravy pokračují. Ne sice úplně podle plánu výše, ale snažím se! Jakmile má člověk místo a termín, měl by ideálně promyslet fotografa, DJ, vizážistku a floristku – tedy všechny lidi, kterým se neskutečným tempem plní pracovní diáře.

Další v pořadí jsou pozvánky a v našem případě i poptání tiskáren. Grafiku si budeme z části dělat sami, s čímž souvisí i následný tisk. Jsem zvědavá, jak budu řešit rozměry a druhy papíru!

Zdá se vám, že zbytečně spěchám? Jelikož se svatba koná v době, kdy spousty lidí odjíždí na letní dovolené, chceme dát všem vědět co nejvíce dopředu. Jmenovky na stoly, menu a další tiskoviny však už počkají.

Co však velmi souvisí s pozvánkami je svatební web. Odkaz na něj bude na pozvánce. To nám umožní rozdat hezké čisté pozvánky, na nichž nebude spousta textu. No a asi vás nepřekvapí, že doména je zaregistrovaná a web skoro hotový. Tohle mě prostě baví. 🙂

A to je pro dnešek konec. Možná jste si všimli, že tzv. odfajfkované věci nekončí webem, ale svatebními šaty. Nejen o nich ale zase příště!

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *