#pregnant: 16. týden

Hrozně to letí! Po každém ultrazvuku si říkám, že se toho dalšího snad nedočkám, ale nakonec mám v diáři založený další obrázek prcka dřív, než se vynadívám na ten předchozí. I když tentokrát to bude asi trochu jinak. Při pondělní kontrole byla Fazole hlavou dolů a válela sudy, takže tu nejaktuálnější rozmazanou fotku si za rámeček určitě nedám.

20160316_120710

I tak ale bylo super vidět, že se má čile k světu. Roste tak jak má, plodové vody má dostatek a všechny nové pohybové dovednosti trénuje o sto šest. Se mnou už to bylo na kontrole o něco málo horší. Pravidelné rychlo měření tlaku se změnilo v půlhodinové utrpení, při kterém mi málem odumřela ruka. Tlak se sestřičkám podařilo změřit až na asi sedmý pokus pomocí stetoskopu. A rozhodně nešlo o selhání ze strany techniky! Jen se prostě hodnoty nižší než 90/60 měří špatně. Zvláštní je, že já v tu chvíli pocity běžně provázející nízký tlak neměla. Nemotala se mi hlava, nebylo mi na omdlení, prostě nic. Každopádně doufám, že se příště podobného dramatu vyvarujeme a já dopřeju personálu ordinace klidné ráno.

Mimo zážitku s tlakem jsem si užila i odběr krve. Výsledky tripl testu, prováděného právě v 16. týdnu těhotenství, se dozvíme snad už ve čtvrtek, ale já tak nějak tuším, že je vše ok. Nebo alespoň doufám. Nehodlám se už nervovat tak jako na začátku těhotenství, vážně to totiž nemá cenu. Stejně jako z testů si nedělám hlavu ani ze své váhy. Za poslední měsíc jsem přibrala jen kilo, což pan doktor neslyšel moc rád, ale každá budoucí mamina se s růstem břicha i miminka jednoduše vypořádává jinak. Byla bych samozřejmě šťastná, kdyby to takhle probíhalo i nadále, ale ve finále, čert to vem. Hlavně ať jsme oba (obě) v pořádku, cítíme se dobře a moc neprudíme tátu 🙂

Jo a to nejdůležitější na závěr! Stále nevíme, jestli ladit barvy do modra nebo do růžova, takže nákupy se opět odkládají. Achjo! Kdy jste se vy dozvěděly, jestli čekáte holku nebo kluka? A jak jste si užívaly čtvrtý měsíc těhotenství?

 

Mějte se krásně, 

K.

 

Mohlo by se vám také líbit:

7 komentářů

 1. Byla jsem na kontrole v 17tt a tam mi doktorka řekla, že budeme mít chlapečka. 🙂 Jinak jsem moc ráda za takový blog, protože řeším úplně stejné „problémy“ a svým vyjadřováním jsi mi bližší než holky ve skupině „mladé matky 18-25“ na modrykonik.cz (kde jsem vydržela být registrovaná asi hodinu a odtí doby jsem si zakázala všechny diskuze :D). Právě dokončuji 6. semestr bakaláře, je mi 22 a před rokem jsem se vdávala – vždycky jsem toužila být maminkou a můj o pár let starší manžel tatínkem, takže jsme dlouho neotáleli :). Akorát v těhotenství jsem teda o pár týdnů napřed (22tt).

  1. Tak to bylo štěstí 🙂 Jinak jsem moc ráda, že se ti blog trefil „do chuti“! I já sama jsem měla problém s tím, jak jsou informace jinde na internetu podávány. Byl to jeden z hlavních impulsů k tomu, abych se pustila do blogování.

   To je vtipný, že jsme na tom kromě týdne těhotenství a svatby stejně! 🙂 Jak zvládáš školu? Budeš si posouvat termín státnic?

   1. Mám toho teď docela dost v tom šestým semestru, protože studuji dva obory. Takže mne čekají dvoje souborný zkoušky, dvoje státnice a psaní bakalářky. Tak původně jsem měla velký oči a říkala jsem si, že to zvládnu, ale teď jsem ve stádiu, že chci zkusit oboje státnice před prázdninami a bakalářku jsem si posunula na další termín. Ale nevím, jak to dopadne. Jsem velká citlivka a vždy jsem se zkouškami stresovala, takže pokud bych to nějak špatně nesla po té psychické stránce, tak to radši odložím. Nechci ten stres přenášet na miminko…

    A držím palce, ať se příští kontrolu dozvíte jestli to bude holčička nebo chlapeček! 🙂

    Máš můj obdiv, že k té škole ještě pracuješ! 🙂 Já skončila koncem února, protože jsem to už časově nezvládala.

 2. Já si na pohlaví počkala až do 22tt na 3D, na dalších dvou UTZ zase nic a pak znovu kluk… Tak tam snad opravdu kluk je. Protože výbava je do modra 😀
  Podle mě je období 4-6 měsíc včetně to nejlepší… Teď už mě začíná všude píchat, bolet, tlačit a tak :-/

  1. Já jdu na další ultrazvuk až v 21. týdnu, takže na tom budeme nejspíš podobně 🙂 Přeju co nejklidnější finish těhotenství, hladký porod a spoustu radostí s prckem 🙂 A snad to teda vážně bude kluk 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *