#pregnant: 18. týden

Dnešek na mě už od rána působí sympaticky. Hned po probuzení mi začalo svítil sluníčko do postele. A i když jsem velký spáč, hezké počasí na mě působí jako životabudič a vždy mě spolehlivě a rychle vytáhne z pelechu.

Po chvilce válení přiběhl kluk s pomlázkou, abych prý neuschla. Pak hned zmizel na nějaký alkokoledovací výlet. A já si díky tomu užívám úplně volné pondělí. Vrkoč na hlavě, k snídaní jen kafe, oběd už v 11 dopoledne, YouTube na plné pecky – prostě pohoda.

Během mého vegetění mi super chytrá mobilní aplikace připomněla, že právě odstartoval den 18+0. Neskutečně to letí. Ještě nedávno, když se mě někdo ptal na těhotenství, připadala jsem si jako málo těhotný žabař, který vlastně nemá ani právo o něčem takovém mluvit. To, že jsem ve druhém nebo třetím měsíci jsem říkala dost nejistě. Ani vlastně nevím proč. Možná jsem stále sama v sobě řešila, jestli jsme s odhalením této novinky neměli počkat. Jestli nejde o citlivou a soukromou věc, která se se světem sdílí až později. Ve finále je ale samozřejmě na každém, zda se o tuhle krásnou novinku podělí už v sedmém týdnu nebo až v sedmém měsíci. Takže pokud si procházíte něčím podobným, kašlete na okolí, nesledujte, kdy těhotenství nebo třeba zásnuby propálila vaše kamarádka, neporovnávejte se s ostatními těhotnými ženami a dělejte všechno tak, jak se to líbí vám.

Já jsem z toho, že už na konci léta budeme tři, naprosto nadšená. Některé tetičky a ,,kamarádky“ si samozřejmě nedokáží odpustit řeči o nedokončené škole, svatbě, kterou jsme nestihli, mladí, nepřipravenosti a nespolehlivosti, ale hormony zřejmě fungují jak mají, vytváří pomyslný štít a mě z čista jasna nedokáže nic z toho rozhodit.

Jediné, co mě teď trápí, je to, jak to letí. I když se mimina nemůžu dočkat, v téhle fázi těhotenství bych byla snad klidně navěky. K absolutnímu štěstí mi chybí snad jen prckovo kopání, které ale určitě přijde každým dnem/týdnem.

Podle vychytralé tabulky právě teď startujeme už 5. měsíc. Jsem v pátém měsíci. Bože. Za 14 dní budu mít půlku těhotenství za sebou. Teda doufám, že počítám správně, a že na super mimi serverech nekecají. Zkušené maminy to možná rozesměje, ale ve všech těch dnech, měsících a trimestrech mám hokej. A to, že by měl mít prcek asi 12 – 14 cm 150 g mi jednoduše nejde do hlavy. Kam se jako vejde? 🙂

20160328_121247

No a tahle to se mnou aktuálně vypadá. Břicho, ze kterého jsem měla v týdnu radost, skoro zmizelo! Za to určitě může ta jedna hodina jógo-pilates, na kterou jsem se konečně dokopala. Tak mi napumpovala břišáky, že naše baby nemá šanci 😀 Haha 🙂

O tom ale zase příště, celé vyprávění o cvičení si totiž zaslouží svůj vlastní příspěvek.

Mějte se krásně a napiště mi, jak se máte vy. Udělá mi to tááákovouhle radost.

 

Pusu, 

K.

 

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *