#pregnant: 19. týden

Ještě jsem pro vás nenapsala ani příspěvek o 19. týdnu a už jsme v půlce dvacátého. Je to fakt fofr! Na rozdíl od prvního trimestru mám spoustu energie. Těžko říct, jestli za to může fáze těhotenství, nebo to krásné počasí, ale každopádně je to fajn.

Dost se mi ulevilo i díky tomu, že jsem rozsekla téma škola. Definitivně jsem se rozhodla, že si bakalářku a státnice o půl roku odložím. Psát budu v klidu, v lehátku na zahradě přes léto a obhajobu a zkoušky sfouknu v lednu.  Holt si nějakou tu chvilku budeme s prckem číst pohádky o ekonomii a marketingu, no. Každopádně mám jasný deadline – než se začne maličké točit na břicho, tak máma bude bakalář. A šmitec!

Chvilky klidu mi ale zaručeně dokáží narušit chytráci, kteří se mi snaží připomínat všechno, co bych měla dělat a věci, které naopak nesmím. Já jsem se rozhodla, že si těhotenství užiju. A k tomu patří i ignorování rad a pouček ze všech baby webů i seznamů zakázaných potravin. Věřím svému tělu. Pokud se mu nebude něco zdát, ozve se.

Takže se nedivte, když mě uvidíte s malým pivem nebo s topinkou lehce pomazanou tatarákem v ruce 🙂 Beru však na vědomí, že nic se nemá přehánět, takže ani můj vzdor k živinami nadupaným surovinám není nijak extrémní. Snažím se mít všeho tak akorát, takže si nárazově dávám banány a ořechy (zdroj hořčíku a zinku), pilule kyseliny listové (když si vzpomenu), hovězí maso (zdroj železa), zeleninu a ovoce (víc než dřív), luštěniny (hlavně červenou čočku) a snažím se hodně pít. Což je trochu problém, protože lítám 100x denně na záchod 🙂

IMG_20160406_112217

Co se mi však nedaří zlepšit je solení. Solím hodně a ráda. Obyčejnou sůl jsem však vyměnila za tu růžovou, himalájskou, která podporuje metabolické procesy a správnou funkci nervové soustavy, udržuje rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím v těle a obsahuje železo.

IMG_20160208_210318

Kromě soli jsme neomezila ani kafe. Nikdy jsem ho nepila po hektolitrech, takže to dělá asi 7 hrnků týdně. Víc určitě ne. Mimino ho ale má očividně rádo, protože právě při pití kafe se poprvé ozvalo. Párkrát mě pošťouchlo a šlo si dát dvacet. Musím přiznat, že jsem z toho byla chvilku taková celá vyplesklá. Už je to několik dní, a já si pořád nezvykla, že se jednou za čas přihlásí. V pravidelnosti ještě pokulhává, jde spíš o náhodná připomenutí, že tam vážně je, ale i tak mi to dodává na klidu.

IMG_20160330_143822 (1)

Jak jste prožívali pátý měsíc vy? Omezovali jste ve stravě a pití, nebo jste tomu nechávali volný průběh stejně jako já? A co první pohyby miminka? Byl to pro vás taky takový šok? 🙂

Dejte mi vědět!

Pa, Karolína 🙂

 

Mohlo by se vám také líbit:

5 komentářů

  1. Mne bylo do 17. tydne strasne zle – cely den. Paty mesic byl vysvobozenim. Vycitala jsem si, ze nic nejim, neberu vitaminy, ale neslo to. V patem mesici jsem mela chute na sladky, tak jsem si davala denne zakusky. Az pozdeji jsem zacala jist jako clovek:) Kavu jsem pila spis ke konci tehotenstvi. Celkove moje strava nebyla vubec ukazkova, ale mimco to evidentne neovlivnilo. Za to ted pri kojeni drzim poprve v zivote ukazkovy jidelnicek a jde to nejak samo. Ani se nemusim premahat:)

  2. Dělala jsem a dělám to úplně stejně jako ty.Hlídala jsem se víc jen v 1.trimestru. V druhém mi bylo skvěle,takže jsem si bez výčitek dopřávala kafe každý den a občas hermelín i nivu a dokonce i ten tatarák. Pivo a víno si taky neodepřu. Taky si to chci užít 🙂 První pohyby jsem jsem skoro obrečela 🙂 Bylo to presně první den 20.týdne a o týden později je ucítil i táta a ten to rovnou zapil 2 panákama 😀

    1. Milá Báro, děkuju za komentář 🙂 Moc ráda slyším, že nejsem jediný vyvrhel, který se nechce vzdát toho, co má rád 😀

      1. Za vyvrhel mě možná mají ostatní, ale mě je to srdečně jedno 😀 Vlastně všechno je mi tak nějak jedno od začátku těhotenství a je to strašně skvělý. Nic neřešit a užívat si to 🙂 Naplánovala jsem si to a tak to taky bude. Držím palce, ať je všechno v pohodě. Chce to hlavně mít v klidu hlavu, zbytek se podřídí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *