#pregnant: Odchod na mateřskou

Přesně za měsíc mám termín porodu, před sebou poslední dva dny lehkého homeofficu a za sebou jeden z nejdivnějších dnů poslední doby. A k tomu ještě navíc náladu pod psa. Nastala totiž chvíle, kdy jsem se musela rozloučit v práci.

Podle našich úřadů jsem měla nastupovat na mateřskou dovolenou mezi 4. a 14. červencem. Jelikož však na mateřskou nemám nárok, bylo jen na mě, kdy skončím. A nakonec to padlo hned z několika důvodů na konec července. Tím pro mě nejpodstatnějším důvodem je asi to, že bych před porodem ráda zvládla napsat bakalářku. Troufnu si proto tvrdit, že se ten zbývající měsíc nebudu zrovna nudit, ale i tak se nemůžu zbavit jakéhosi pocitu bezprizornosti a zbytečnosti.

Doma je uklizeno, vypráno, vyžehleno, kluk má na celý víkend vlastní alko program a já nevím, co se sebou. Zřejmě si udělám ještě větší pořádek v kosmetice, přerovnám skříně, porovnám všechny možné důležité dokumenty, ve kterých je slušný nepořádek,…

No můžu vám říct, že v podobné situaci jsem se neocitla hodně dlouho! Jedna moje část by se šla nejradši ožrat do němoty do některého z pokřivených pražských podniků v Dlouhé, další by se chtěla pověsit klukovi kolem krku a škemrat, ať nikam nejezdí a jde radši zítra třeba do zoo, a ta asi poslední část by si nejradši lehla na gauč a zhruba 60 hodin se ani nehnula.

Jak to nakonec dopadne vám kdyžtak prozradím v pondělí, až tenhle nekonečný víkend přečkám, ale rovnou vám můžu říct, že party ani zoo neklapne 😀 Možná si ale během těch dlouhých dnů někde nastuduju, jak mimino popostrčit k dřívějšímu narození. Podle všech z rodiny by totiž bylo lepší, aby to byl lev, tudíž aby se narodil do 22. srpna. Přesný termín, 29. 8., se navíc těžce nehodí jedné z budoucích babiček, která má na tu dobu naplánovaný nějaký mordor v práci a nemohla by dalšího vnoučka pořádně zapít.

No co vám budu povídat, nemám to jednoduché 😀 Dřívější porod by se ale líbil i mě, to rozhodně nepopírám. Už se totiž Sebastiána nemůžu dočkat. Navíc, čím dřív se narodí, tím dřív přijde den, kdy se zase, alespoň částečně, vrátím do pracovního kolotoče. I když je mi jasné, že jakmile se naše mini rodina rozroste, tak budu vděčná za každý den, kdy nebudu vědět, do čeho píchnout…

A to mi připomíná, že bych si možná, teoreticky, mohla sbalit tašku do porodnice! Nějaké tipy, na co nezapomenout? 🙂

 

Předem děkuju!

S láskou,

blbě naladěná Karolína

 

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *