#rychloTIP: Retro zážitek v centru Prahy

Můj nejmilovanější kluk měl včera narozeniny. A protože zrovna nejsem ve stavu, kdy ho můžu vytáhnout na nějakou super party, odstartovali jsme den dortem v posteli. O další program se pak postarala Lukyho mamka, která nás vytáhla na RETRO výstavu do Tančícího domu, která trvá až do půlky října.

Upřímně říkám, že jsme vůbec netušili, co od toho čekat. Nakonec jsme ale odcházeli naprosto nadšení. Výstava je umístěna ve třech patrech a najdete tam ohromné spousty věcí ze 70. – 80. let 20. století.

20160820_115453

Kromě harampádí, které se v této době běžně používalo, se díky propracovaným instalacím na okamžik ocitnete třeba na dovolené v kempu, na dvorku při věšení prádla nebo v samošce ve frontě na párky na tácek.

Mimo to můžete okouknout i tehdejší módní trendy, kostýmy Helči Vondráčkové nebo třeba šperky a doplňky, po kterých toužila snad každá žena žijící v té době.

Nakouknout můžete i do běžné domácnosti,…

20160820_122530

…i když kuchyň s myčkou je teda trochu luxus! 🙂

20160820_122538

A na závěr výstavy se navíc můžete jít mrknout do 7. patra Tančícího domu, odkud je vážně nádherný výhled.

20160820_125753

Jen se prosím obrňte trpělivostí, všude tam potkáte mraky místních i zahraničních turistů…

20160820_125101

P.S. Doporučuju vzít s sebou hned několik generací. Já sama jsem se během prohlížení tehdejšího vybavení rozpomněla na cca třetinu věcí, kluk zavzpomínal na to, jak si po fotbalovém tréninku kupoval limču ve skle za 3,50 Kč a jeho taťka nám povyprávěl, jak se dala oklamat telefonní budka i které auto bylo tehdy považované za největší babolap. No prostě sranda 🙂 Jen malé děti nechte klidně doma, ty se tam totiž jen dloubaly v nose a znuděně poflakovaly kolem věcí, které jim připadaly jako z vesmíru 🙂

IMG-20160820-WA0047

Jo a kdyby to někoho zajímalo, tak jsme se Sebastiánem stále ve stavu 2v1. Nepomáhá maliník, horká sprcha, horká vana, běhání do schodů ani dlouhé procházky. Ale jelikož nám kluk/táta nakonec příští týden do Belgie na fotbal neodjíždí, tak vlastně není důvod nikam spěchat a můžeme mrňousovi bez obav nechat prostor i čas na to, aby se narodil, až se mu zachce.

Akorát nevím, jak to je s přenášením u mamin, které trápí Leidenská mutace. Někde jsem se dočetla, že přenášení v tomto případě není na místě, proto je klidně možné, že se ve středu v poradně dozvím termín, kdy budeme porod vyvolávat. Pokud to tedy do přístího pondělí nepřijde samo od sebe 🙂

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *