S batoletem po Praze: Coolnička a kavárna Jasmínka našima očima

Déšť a vlezlá zima, to jsou dvě věci, které rodičům s dětmi zlehka znepříjemňují procházky i zábavu na hřištích a pískovištích. Naštěstí se už i u nás uchytil trend spočívající v provozování baby friendly kaváren a heren, kde myslí nejen na děti, ale i na rodiče.

Já jsem se Sebastiánem v minulém týdnu navštívila hned dvě. Kavárnu s dětským koutkem s názvem Coolnička v pražských Vršovicích a kavárnu Jasmínka na Zahradním Městě. A jak se nám tam líbilo?

Coolnička (zastávka MHD Bohemians)

Celý prostor této kavárny tvoří 3 místnosti. V první je možnost zaparkovat kočárek a odložit si bundy i boty. V další místnosti je bar, několik stolů, ohrádka a houpátka pro miminka a celkově zázemí spíše pro menší děti. V poslední místnosti je trampolína, ohraničený prostor pro batolata s mini skluzavkou a bazénkem s balónky, houpačky, velká skluzavka a spousta velkých aut a jiných odrážedel.

Myšlenka je podle informací na webu taková, že se jako rodič v klidu posadíte, dáte si kávu a děti budete pozorovat z povzdálí. Já jsem byla v kavárně sama s prckem, proto jsem, tak jako tak, věnovala plnou pozornost jemu, kdyby to tak však nebylo, zřejmě by si z herny odnesl nejednu bouli. Ohraničený prostor pro batolata ho nezaujal na moc dlouho a navíc v něm bylo několik nástrah, kvůli kterým bych ho tam ani samotného nenechala, v dalších místech pak hrozilo, že mu některé z větších dětí nevědomky přejede ruku či nohu odrážedlem, pro které je tam opravdu málo prostoru, nebo ho sejme při skoku z, pro menší děti nebezpečné, skluzavky. Věřím však, že větší děti by si tu čas s kamarády určitě užily.

Celý prostor na mě působil omšele a tmavě, chápu však, že udržet místo, které denně demolují desítky malých i velkých raubířů, v dokonalém stavu je téměř nemožné.

Dávám 5 z 10 možných bodů. Prostředí není zrovna moc útulné, obsluha mi ani přes upozornění, že jsem v koutku poprvé, neřekla co a jak a kdybych z informací na internetu nevěděla, že se za koutek platí, mohla jsem docela dobře nevědomky útect bez placení. Pití jsem se totiž nedočkala a za barem 90% času nikdo nebyl.

Informace o cenách převzaté z webu coolnicka.cz:

  • Děti 0-1 rok: zdarma
  • Děti nad 1 rok: 70,- Kč celý den / hraní do hodiny 40,- Kč
  • Sourozenci (2 děti): 110,- Kč

Kavárna Jasmínka (zastávka MHD Sídliště Zahradní Město)

Pokud máte špatný orientační smysl, raději si předem pořádně nastudujte, kde se tato kavárna nachází. Stejně tak počítejte s tím, že kočárky je nutné nechat na nehlídaném místě, kam může přijít kdykoliv kdokoliv. Po zaparkování vás čeká cesta po schodech do patra. Jakmile je však zdoláte a zavřete za sebou první dveře, tak už se nemůže téměř nic stát. Provozovatelé kavárny mysleli na bezpečnost a na místa, kudy by děti mohli utéct, nainstalovali bezpečnostní branky.

Stejně jako Coolnička se i tato kavárna rozléhá ve třech místnostech – šatně, hlavní místnosti s barem a hernou pro nejmenší a druhé místnosti s atrakcemi pro děti.

Celý prostor je však nesrovnatelně světlejší, útulnější a řekla bych že i pro děti zhruba v prckově věku bezpečnější než u vršovické konkurence.

O zabavení dětí se postará třeba trampolína, skluzavky pro děti každého věku, kuchyňka, dětský ponk s nářadím, mini kočárky, odstrkovadla, hopsadla, knížky i další hezké hračky.

Co se bodů týče, dávám 9 z 10. Byla jsem vážně nadšená. Vytkla bych snad jen prostor pro kočárky a chybějící zábranu, která by Sebastiánovi zabránila ve věčném běhání za bar a do kuchyně.

Informace o cenách převzaté z webu www.kavarnajasminka.cz:

  • Děti do 1 roku: zdarma
  • Děti nad 1 rok: 50,-

This slideshow requires JavaScript.

Jaké zkušenosti s hernami máte vy?

V dohledné době se určitě chystám do nového Králíka v rádiu, který se přestěhoval do Karlína. Už jste tam byli? Je o co stát?

Předem děkuju za tipy i komentáře pro mě i další maminky 🙂

S láskou, Karolína.

 

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *