Tip na e-shop pro těhotné + rozhovor s jeho statečnou majitelkou na mateřské

Každá žena, která má za sebou alespoň polovinu těhotenství, ví, že s přibývajícími kily a rostoucím břichem se výběr v obchodech s oblečním rapidně snižuje. Já jsem se ještě asi před měsícem moc těšila na pořizování letních sukní, šatů a topů, ale po prvním nakupovacím maratonu jsem to vzdala. Kromě obepnutých elastických basic kousků z H&M mi totiž nic neslušelo.

A to byl hlavní impuls k porozhlédnutí se po obchodě, který nabízí kvalitní, pohodlné a hlavně vkusné těhotenské věci. Nebyla to sice sranda, ale nakonec se zadařilo! Objevila jsem e-shop Maternity & Style, který mě ve finále nadchl nejen produkty, ale i svým příběhem.

Jeho majitelka, Katka, ho totiž zakládala i řídí a spravuje s láskou. O tom, jaké to je začít podnikat na mateřské a jaký její internetový obchod vlastně je, vám už ale poví prostřednictvím malého rozhovoru sama 🙂

Kdy a jak vznikl nápad založit si e-shop s těhotenskou módou?

Nápad vznikl v době, kdy jsem byla těhotná a měla jsem problém si v kamenných obchodech nebo i na internetu koupit věci, které by se mi líbily a které bych nosila do práce, na schůzky nebo na elegantní večeři. Chtěla jsem věci, ve kterých bych se cítila žensky a ne „jak v pytli“, ale zároveň, aby se oblečení přizpůsobilo mému těhotenskému bříšku. Pohrávala jsem si s myšlenkou, že bych si e-shop založila a když mě v tom přítel podpořil, hned jsem na tom začala pracovat. Hledala jsem na zahraničních webech značky a kousky, které by se mi líbily, zjišťovala jsem, co je k založení e-shopu potřeba a jak celý proces zakládání a spouštění probíhá. Pak nastala trochu odmlka, protože se mi narodila dcera. Přece jenom ty první měsíce jsme se spolu všichni sžívali a já jsem si ji chtěla naplno užívat. Ale věděla jsem, že plán chci uskutečnit.

Probíhala realizace tohoto nápadu podle vašich představ?

Když jsem s vytvářením e-shopu začínala, myslela jsem si, že to zabere tak měsíc/dva a budu ho moc spustit. Nakonec to zabralo měsíců pět. Nechtěla jsem na přípravách pracovat v čase, kdy mou pozornost potřebovala dcera. Tak jsem se mu věnovala, když spala, nebo po večerech. Ale stálo to za to. Většinu věcí na e-shopu jsem si dělala sama a spoustu nového se u toho naučila. Samozřejmě se během té doby vyskytly situace a problémy, které celý proces zpomalily, ale já nespěchala. Pro mě byla na prvním místě dcera a taky to, abych s výsledkem byla opravdu spokojená. Proto všechno potřebovalo svůj čas.

Jak vybíráte značky a věci do vašeho e-shopu Maternity & Style?

Prohlížím zahraniční weby a hledám kousky, které se mi líbí, a které bych já sama nosila. Maternity & Style je odrazem mého vlastního vkusu. Mám ráda černou, bílou, tmavě modrou a šedou barvu, takže tam jsou kousky převážně těchto barev. Prozatím je na e-shopu pouze jedna značka – Ripe Maternity, ale už teď mám v zásobě další dvě/tři, které bych chtěla na e-shop doplnit. Zároveň koukám po věcech, které mi na českém trhu chybí, abych zákaznicím nabídla něco jiného. Teď objednávám kousky na léto a některé se mi tak líbí, že si říkám, škoda, že nejsem těhotná, ráda bych je nosila. Zákaznice se můžou těšit na krásné letní šaty a kraťasy.

Co byste poradila ženám na mateřské, které uvažují o nějakém vlastním podnikání?

Poradila bych jim, aby se do toho určitě pustily. Pro mě osobně bylo a je důležité mít kromě dcery ještě nějakou svojí činnost, která mě naplňuje a baví. Určitě by se ale všechny měly připravit na to, že to bude náročné a že to rozhodně nepůjde tak rychle, jak si dopředu naplánují. U podnikání na mateřské platí, víc než kdy jindy, – „člověk míní, děti mění“. Já osobně ráda trávím čas s dcerou aktivně a věnuju se jí, takže jsem na přípravách e-shopu pracovala v čase, kdy dcera spala a po večerech. Totéž platí teď, když e-shop už funguje. Ale skloubit se obě věci dají dobře, jen to chce dobrou organizaci času a nehroutit se z toho, když něco nevychází přesně podle plánu.

A protože je Katka neskutečně hodná, domluvila jsem se s ní, že právě tady, na blogu, uspořádáme takovou malou GIVE AWAY 🙂 A rozdávat se nebude nic jiného než kousky z jejího nového e-shopu Maternity & Style!

Ptáte se, co musíte udělat pro to, abyste jeden z kousků získali? Je to snadné!

  1. Dejte like facebokové stránce Maternity & Style
  2. Dejte like facebokové stránce KBlog.cz
  3. Vyberte si na e-shopu Maternity & Style jeden fashion kousek, který se vám nejvíc líbí a který byste si přáli vyhrát, a dejte nám o něm vědět do komentáře pod soutěžní příspěvek na FB KBlog.cz
  4. Držte si palce a sledujte instagramový profil @maternityandstyle, kde Katka už 15. června zveřejní jméno jednoho šťastlivce, který vyhraje přesně tu věc, kterou zmínit na Facebooku!

Tak neváhejte a soutěžte! 🙂

S láskou,

K + K 

 

 

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *