Vyzkoušeno: Těhotenská jóga a pilates

Tenhle příspěvek už vám slibuju pěkně dlouho. Nemohla jsem však přijít na způsob, jak na to. Pár z vás se mě ptalo, jak taková lekce probíhá, kde přesně jsem byla, jestli jsem se při cvičení cítila dobře, co jsem měla na sobě a jestli to podle mě k něčemu je. Nejjednodušší tedy bude, když to vezmu hezky postupně.

Hrubý nástřel toho, co si o fitness lekcích pro těhotné ženy myslím, najdete ve starším článku, přímo zde –> #zalepsija: Cvičení pro těhotné. Navíc se tam dočtete i to, jaké studio jsem se rozhodla navštívit. Šlo o Elixír studio na Jiřího z Poděbrad. To jsem si vybrala hlavně kvůli jeho poloze. Mám ho kousek z domova i z práce a skoro hned vedle je moje milované Burrito Loco. Tak neber to! 😀

Přes net jsem se přihlásila na lekci Pilates/jóga pro těhotené. Přiznám se, že jsem moc nerozuměla tomu, proč to někdo takhle spojuje, ale ve finále to nebylo úplně na škodu. Sbalila jsem si sportovní podprsenku, tílko, mikinu, fitness legíny, ponožky, ručník, pití a šla jsem.

Po převlečení jsem po pár komplikacích dopátrala k tomu, v jakém sále mám být, vzala si podložku a čekala jsem, co bude. Lektorka byla moc příjemná, ale ani tak jsem se tam necítila zrovna dobře. Ač je v rezervačním systému kapacita každé lekce omezena, připadala jsem si tam jako sardinka. A to jsem v té době neměla skoro vůbec žádné břicho – přísahám!

Nenechala jsem se však odradit a cvičení si užívala. Některé pozice pro mě sice byly dost krkolomné nebo naopak nudné, ale ve finále ta hodinka utekla příjemně rychle. Při žádném z cviků jsem neměla strach, že by mi to mohlo nějak ublížit. Naopak! Má záda i kyčle skoro vrněly blahem.

Domů jsem odcházela s příjemným pocitem a burritem pro mě i pro kluka v tašce, takže spokojenost

Jediné, co bych z lekce klidně vynechala, bylo pokládání nahřátých rukou na břicho. Vím, že i při jiných cvičeních se přikládají ruce na oči, při masážích na záda, ale mně to ve společnosti tolika lidí jednoduše nebylo příjemné. Jde ale stoprocentně o zcela subjektivní věc, takže se touhle maličkostí určitě nenechte odradit! Těhotenské cvičení je fajn, jen asi ne úplně pro každého.

Já jsem se po této zkušenosti rozhodla, že raději nastuduju nějaké cviky z internetu a zkusím se protahovat a posilovat doma. Ušetřím tak čas i peníze. Je však možné, že někdy v budoucnu budu potřebovat radu nebo dohled odborníka. A v takovém případě se do některého z fitness studií ráda vrátím 🙂

A určitě si také ráda přečtu o tom, jaké zkušenosti z těhotenským cvičením máte vy! Sama se v tom totiž, jak vidíte, trochu plácám…

 

Mějte se krásně,

K.

 

Mohlo by se vám také líbit:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *