Za čistou domácnost | Testování čističky na podlahy Kärcher

Mateřská není jen o výchově a péči o dítě, důležitá je jistě i starost o domácnost, na kterou však často nezbývá čas nebo síla. Proto když přišla nabídka na otestování úklidových pomocníků od společnosti Kärcher – neváhala jsem.

KBlog_recenze_karcher_FC5_4

Co si budeme povídat, lezoucí dítě je kolikrát horší než bílá rukavice – vymete všechny kouty a z průzkumu bytu se často vrátí se špinavými koleny a obalené prachem. Na druhou stranu není zrovna jednoduché vytírat s malým raubířem v zádech. Kýbl plný vody i mokrá podlaha jsou lákadla, kterým se jen těžko odolává 🙂

KBlog_recenze_karcher_FC5_2

A světe div se, s novinkou od Kärcheru to šlo! Čistič tvrdých ploch FC 5 totiž vysává i vytírá zároveň a navíc na rozdíl ode mě poctivě ždímá, takže podlaha během minuty dokonale suchá. Ptáte se jak?

Je to jednoduché. Čistič připomíná tyčový vysavač. Má však několik vychytávek – nádobu na čistou vodu (a případně i čistící přípravek), nádobu na nečistoty a špinavou vodu a 2 válce z mikrovlákna. Do nádoby na čistou vodu lze nalít studenou či vlažnou i vhodný prostředek na vaši podlahu. Já používala pouze vlažnou vodu a stačilo to, od věci by ale určitě nebyl například desinfekční prostředek.

KBlog_recenze_karcher_FC5_7

Pak už stačí jen dle návodu navlhčit válečky, zapojit přístroj do zásuvky a stisknout jedno jediné tlačítko. Rotující válečky pohybují přístrojem směrem vpřed, na uživateli je tak pouze pohyb zpět. To znamená, že vás to stojí jen poloviční námahu než například luxovaní! Hurá!

KBlog_recenze_karcher_FC5_1

Před prvním použitím jsem měla z neznámého přístroje strach, trvalo nám to však jen několik málo sekund a  staly se z nás kamarádi.

Kromě běžných nečistot jsme zvládly i nános špíny pod Sebastiánovou jídelní židlí, čímž chci říct, že kromě drobků, prachu, rozlité tekutiny a dalších běžných nečistot čistička zvládne i zaschlé skvrny. Stačí místo přejet opakovaně nebo se na něm na moment zastavit.

A víte, co je na tom všem úplně nejlepší? Válce se díky dvěma odděleným nádržkám nepřetržitě čistí, takže na rozdíl od běžného vytírání setřete každé místo v bytě opravdu čistou vodou. Nakonec stačí vylít vodu v nádržky na nečistoty, opláchnout filtr a válečky opláchnout, vyprat nebo jen nechat uschnout. Snadné, že?

KBlog_recenze_karcher_FC5_8

Mohlo by se vám také líbit:

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *